The Templars
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Celnosc markera, a...

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 21:26

Po pierwsze - przez celnosc rozumiem jak najmniejsze skupienie, czyli jak najwieksza powtarzalnosc strzalow.

Po drugie - co ma na to wplyw?

Ze lufa (dopasowanie kulek, dlugosc, porting) i HP (mniejszy wplyw zmian temperatury, a przez to bardziej stale cisnienie) to wiem - nie bede sie o tym rozpisywal.

Mnie interesuja pozostale rzeczy? Co w budowie markera, jakies jego czesci? Bolt? Striker? Sprezyny przy strikerze? Budowa body (np zamkniety bolt, vs otwarty)? Pin valve? Jakies inne czesci, ktore nie wystepuja w moim markerze (a na razie tylko ten znam "od srodka")?

Oczywiscie wiem, ze w zaleznosci od odpowiedzi najlepszy i tak bedzie Ego, albo Angel Wink , ale ja lubie wiedziec - dlatego pytam...

PS A jesli wymienione przeze mnie czesci maja wplyw na cos innego, to z checia bym sie dowiedzial na co...
Powrót do góry Go down
Uriel

Uriel


Liczba postów : 385
Age : 42
Registration date : 10/09/2007

Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 21:41

Na pewno znaczenie ma stabilnosc podawanego gazu na kulke. W innym watku pytales o LP - z tego co sie orientuje to idea jest taka ze kulka dostaje wtedy mniejszego kopa na starcie za to dluzej jest rozpedzana i w efekcie stabilniej leci.

Elektro podaja stale dawki gazu bo sa elektrykami i nie zaleza od sprezynek, mloteczkow, tarcia, smarowania itd.
Powrót do góry Go down
razor

razor


Liczba postów : 379
Age : 44
Location : wawa/ochota
Registration date : 04/10/2007

Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 21:52

na innych forach (np. psi) powiedzieli by że koker jest najcelniejszy Very Happy
1. ze względu na to że bolt nie kopie kulki, tylko od razu powietrze popycha
2. ze ma małe kopnięcie (odrzut/recoil)

ale chyba i tak najważniejsze jest dopasowanie kulki do lufy,
sam mam pytanie do weteranów, jak te dopasowanie ma wyglądać?
w koksie dopasowanie MUSI być z próbą przedmuchania kulki przez lufę (kulka sama przez lufę nie przeleci, ale można ją dmuchając w lufę przedmuchać Smile )
czy w markerach open-bolt, kulka też tak musi być dopasowana? czy może być trochę luźniejsze dopasowanie (dzięki temu mniejsza szansa pęknięcia kulki w lufie) ?

także uważa się że spoolvalve'y (ion,pmr itp.) mają mniejsze kopnięcie (bolt się łagodniej porusza) i przez to mają lepszą celność.

a poppetvalve'y (ego, timmy itp.) mają większe kopnięcie (ciężki młotek i do tego szybko się ruszający) i przez to są mniej celne.

ale osobiście to sam nie wiem Smile
strzelałem z Ion'a i celność była kiepska, strzelałem z PMRa i celność była ok (taka jak w moim koksie), a jak z lepszymi klamkami to nie wiem, mówią że są celne Smile
Powrót do góry Go down
Kiedros

Kiedros


Liczba postów : 130
Age : 51
Location : Milanówek
Registration date : 10/08/2007

Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 21:54

Na celność wpływa cała masa czynników, a właściwie wspólna praca części które wymieniłeś. Im marker mniej "kopie" tym mamy lepsze skupienie, wyważenie markera (do tego służą między innymi dropy). Tu też pojawja się wyższość elektopneumatyków nad resztą. Pracą steruje malutki zaworek do pneumatyki logicznej poruszający minimalną ilość części, które powodują kopnięcia. W Ego, Bobkach, DM, Angelach nie ma sprężyn cofających, które nadają niekontrolwaną siłę podbicia. Wszystkim steruje dwudrożny selenoid.

Otwarty bolt i zamknięty to już legenda Cockerów. Polegało to na tym że, w innych markerach najpierw następuję praca związana z załadowaniem kulki, umieszczeniem jej w lufie, wypchnięciu powietrzem. To praca otwatrego bolta. W czasie gdy trwa ta praca markerem trzesie i go podbija i potem wylatuje kulka i niekoniecznie leci tam gdzie chcemy.
W Cockerach jest na odwrót, najpierw wypychana jest kulka a potem następuje całe zamieszanie z załadowaniem następnej. Rezultat jest taki, że kulka już leci i nie ma na nią wpływu, żadne kopanie, wstrząsy itp. To jest właśnie marker strzelający z zamkniętego bolta.
Osobiście nie słyszałem żeby było wiele części , które poprawią celność markera. Może derlinowy bolt, magnetyczne balldetenty. Najważniejsza jest jednak lufa.

PS jeżeli powieliłem coś co napisali przedmówcy to sorry, ale niechce mi się już edytowac.
Powrót do góry Go down
http://www.olafek.za.pl
Leśny Władek

Leśny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Książenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 22:04

Są dwie sprawy:
Celnośc i powtarzalnośc.
Celny może byc nawet tipek na Co2.
Powtarzalny nigdy nie będzie.
Tak naprawdę dla mnie liczy się powtarzalnośc.
Nigdy nie liczę że trafię pierwszą kulką, pierwsza jest do celowania druga i następne jak marker jest powtarzalny lecą tam gdzie chcesz. I tu jest właśnie potrzebny elektropneumatyk. Z doświadczenia wiem że tak naprawdę liczy się lufa i dobrze dopasowana kulka.
Nie wiem już czy kulka ma przechodzic lekko czy cięzko wiem że jak masz elektrgiwere to kup boomstika i strzelaj na Helfirach a będziesz zajebiście zadowolony.
Ostatnia sprawa jeżeli chodzi o powtarzalnośc to w elektroklamach są skoki prędkości wylotowej. Im mniejsze tym lepsza powtarzalnośc.
Reasumując, aby miec celną a co najważniejsze powtarzalną giwerę:
- kup marker z małymi skokami prędkości wylotowej (do 3 FPS),
- boomstika 0,688
- nie czytaj pierdół o konstrukcjach markerów na PSI.
i strzelaj Helfirami
Ego06 i 07 są dobre właśnie dlatego że skoki ciśnienia są do 5 FPS. W Ego05 są niestety większe i dlatego potocznie nazywany jest niecelnym.
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 22:25

Moim zdaniem (ale uprzedzam, tylko moim) delrinowy bolt bardziej wpływa na powtarzalność niż na celność. Jako, że z reguły jest lżejszy to potrzebuje mniejszego ciśnienia więc i jego "kop" jest mniejszy. Tak przynajmniej teoretyzuję.
Magnetyczne balldetenty chyba raczej większego wpływu na celność nie mają. Raczej dają większą pewność, że się nie zatną jak sprężynka zacznie kaprysić. No i są mniej podatne na zabrudzenia.

Ogólnie zauważyłem poprawę w celności i powtarzalności po zmianie lufy. Ciekawi mnie tylko czy jak zmienię butlę na lżejszą to czy wpłynie to na celność/skupienie.
Powrót do góry Go down
Leśny Władek

Leśny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Książenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 22:31

Z butlą to tak jak z butami im lżejsze tym lepsza celnośc. Wszyscy to wiedzą Very Happy
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime8/10/2007, 22:33

Cholera, nie wiedziałem, że buty mają wpływ na celność Very Happy
Dobrze zatem, że gram w lekkich do koszykówki Wink
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 21:31

Zainspirowany tekstem Kiedrosa poszperalem po sieci i w rece wpadla mi tak stronka:

http://www.deadlywind.com/tech/marker_animations/index.html

Fajne, jesli ktos chce zobaczyc "jak to dziala"
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 21:47

nic nie rozumiem z tego co mówicie, nie rozumiem 90% użytego tu słownictwa Very Happy i nawet nie będę się starał. W sobotę wyjme Anioła przykręcę lufę, spłuczkę i butelkę, zasypię kulkami, ustawię jak zwykle na 500 fps i będę napierdalał do wroga Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 21:52

diggs tylko pamiętaj, że butlę przykręca się do tego gwintu z przodu markera a lufę do tego pod gripem. Piszę na wszelki wypadek żeby potem przypału na polu nie było ;-)


:>
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 22:20

wszystko mam narysowane na kartce...


...pod czym się lufę przykręca????????????????
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 22:26

Pod czujnym okiem LW ;-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 22:32

LW ma zezowate oko Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime9/10/2007, 22:34

Moze i zezowate, ale czujne na pewno Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Celnosc markera, a... Empty
PisanieTemat: Re: Celnosc markera, a...   Celnosc markera, a... Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Celnosc markera, a...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
The Templars :: Sprzęt paintballowy i nie tylko :: Markery-
Skocz do: