The Templars
Czy chcesz zareagować na tę wiadomo¶ć? Zarejestruj się na forum za pomoc± kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?

Go down 
5 posters
AutorWiadomo¶ć
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime19/8/2007, 11:28

Czy kto¶ lepiej zorientowany w dzisiejszych tryndach podpowie jaki sprzęt boazeryjny wybrać ??

JeĽdziłem na dechah od maleńko¶ci, ostatni raz niestety ze 6 lat temu...
po tym jak połamałem narty we Francji.
Nie jeĽdziłem na karwingach i nie bardzo wiem czym się kierować w wyborze.
Powrót do góry Go down
Le¶ny Władek

Le¶ny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Ksi±żenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime19/8/2007, 17:33

Jak nie jeĽdziłe¶ 6 lat na boazerii to przesi±dĽ się teraz na snowboard Wink
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Go¶ć
Go¶ć




Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime19/8/2007, 17:40

Nie zdradzaj boazerii, snowboard to obowi±zkowe majtki zwisaj±ce do kolan Smile.
Powrót do góry Go down
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime19/8/2007, 20:46

Ja to preferuje lansik na najnowszym produkcie boazeryjnopodobnym, zwinie pomykać po muldach czy kolejce do wagonika na szczyt a nie ci±gle zahaczać zbyt długimi rękawami czy wlok±cymi sie gaciami po ziemi Twisted Evil

a te za duże gatki to po to by tam dwie poduchy upchać bo oni przecież ci±gle na tyłku l±duj±

a tak poważnie to boazeria jeszcze mi się nie znudziła więc póki co od¶wieżę zapomnian± znajomo¶ć
Powrót do góry Go down
Szuler

Szuler


Liczba postów : 479
Age : 45
Location : Wołomin
Registration date : 04/09/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 13:39

Jaka jazda Cię interesuje (przygotowany stok czy raczej freeride)? Jak często chcesz ¶migać? Gdzie planujesz wyjazdy (tatry, alpy, himalaje Wink ? Czy ma to być sprzęt rozwojowy czy dopasowany do Twoich teraĽniejszych umiejętno¶ci?
Powrót do góry Go down
http://www.openspace.net.pl
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 14:59

Szulek,
preferuje czerwone i też czarne trasy, dobrze przygotowane ( a wiec Francja i Austria lub Włochy Wink )
Długie i szybkie zjazdy bardziej niż kręcenie tyłkiem w miejscu ( kiedy¶ moim idolem był Alberto tomba Smile ), a co do rozwoju to raczej nie biorę tego pod uwagę - wyjazd raz w roku na to szansy nie daje...
Powrót do góry Go down
Szuler

Szuler


Liczba postów : 479
Age : 45
Location : Wołomin
Registration date : 04/09/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 15:44

W takim razie bez zastanowienia wsiadaj na karwingi chłopie.
Wybierz sobie sprzęt o promieniu skrętu 16-20 m (może być trochę większy ale w drug± stronę nie radzę skoro interesuje Cię szybka jazda). Niech to będzie twarda narta - napewno dla zaawansowanych a możesz też pokusić się o zajazdow±.
Sam katowałem klasycznie profilowane narty o dł. 205 cm przez 8 lat. Pamiętasz zapewne tę szkołę, gdzie im dłuższe narty miałe¶, tym uchodziłe¶ za lepszego zjazdowca Smile Wsiadłem na karwingi 180 cm (mój wzrost 194) o promieniu "przecinania" ¶niegu 18 m i przestałem my¶leć o jeĽdzie na jednej desce.
Bardzo szybko pozbyłem się też kijków, bo na karwingach okazały się zbędne - tu zaznaczę że na karwingach jeĽdzi się rewelacyjnie nie tylko w typowo karwingowym stylu.
Jeżeli chcesz mieć własny sprzęt, to proponuję Ci wybrać się na giełdę w wawie. Kupowanie nowego sprzętu przy założeniu że raz w roku pojedziesz w góry nie ma sensu. Przy zakupie zwróć uwagę na wysoko¶ć krawędzi (patrz±c na profil narty).
Zastanów się też nad wypożyczeniem nart. W alpejskich ski centrach jest z czego wybierać. Po jednym sezonie zdecydujesz jakie powinny być "moje" deseczki.
Sam upodobałem sobie firmę Atomic (nie twierdzę że jest najlepsza). Z ich produktów moim skromnym zdaniem powiniene¶ patrzeć w kierunku modeli Supercross SX 9, SX 10, SX 12, SX B5 - w zależno¶ci od Twojej masy ciała.
No i podstawa to buty.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem Smile
Pzdr.
Powrót do góry Go down
http://www.openspace.net.pl
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 18:20

Ja ujezdzalem 205cm Volkla, klasyczne i to one nie wytrzymaly masy 90kg, pewnie kupie nowe bo te z "wypożyczalni" bed± zachetane a wypozyczac to mi sie ni ebedzie chcialo...
Dzieki !
Powrót do góry Go down
Szymak

Szymak


Liczba postów : 1102
Age : 55
Location : Warszawa (no przecież nie będę się chwalił Markami!)
Registration date : 15/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 19:45

Paka Kopiecov, skaży ty mienia, gdzie my budiem ujeżdżać łyże ? scratch
Tolko nie Zakopane, bo to syfu totalnu jest !!
Ja nikagda nie ujadu siuda - w te polskij, złodziejskij, patałajskij, darogij i nudnyj gorod ! Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? 760278 Evil or Very Mad

Charaszo ? bounce
Powrót do góry Go down
http://www.neurolog.civ.pl
Le¶ny Władek

Le¶ny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Ksi±żenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 19:55

A może wszyscy pojedziemy razem? Snowboarden Banditen Korps zniży się do Waszego nędznego poziomu i możemy Was gdzie¶ zabrac patałachy np. na górkę Szczę¶liwick± Buuhahaha
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 21:03

Szymjak - tołko Żabojanskaja kraina ili Austriackaja Riepublikaja Z Jajcu Po Wiedenskoju. Ja pierdolju Kropowki. Pogawarim pri wodku ili kuszatkie.

JelWiu : zobaczyłby¶ tylko znikaj±c± czapeczkę Razz Na tej desced to sobie gaciory prasuj Wink
Powrót do góry Go down
Le¶ny Władek

Le¶ny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Ksi±żenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 21:14

Laughing Laughing
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Le¶ny Władek

Le¶ny Władek


Liczba postów : 1792
Age : 53
Location : Ksi±żenice koło Nadarzyna
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 21:14

Serio mówię. Może gdzie¶ razem pojedziemy? Zbierzem ekipe i sruu..
Powrót do góry Go down
https://thetemplars.forumpolish.com
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime5/9/2007, 21:17

Ja jestem za Smile
Powrót do góry Go down
Szpargał

Szpargał


Liczba postów : 169
Registration date : 28/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime6/9/2007, 18:13

Kopiec, bierz slalomki o promieniu nie większym niż 12m. Miałem Atomki SL9 teraz mam Fischer Race RC4 SL. Fischery wg mnie fajniejsze, lepiej trzymaj± na twardym, można i długim skrętem ładnie poci±gn±ć.
A jak chcesz bardziej wymagaj±ce (ale daj±ce jeszcze większ± frajdę) to Atom SL11 albo Fischer RC4 Worldcup.

BTW, nie daj się nabrać na taki reklamowany produkt jak Atomic Metron B5, co to miały być niby do wszystkiego, a jad± tak jako¶ bez wyrazu i kosztuj± chore pieni±dze.
Powrót do góry Go down
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime7/9/2007, 10:58

Szpargał,
Rozumiem, że SL9\SL11 oznacza 9m lub 11m promienia skrętu a jaki promień maj± RC4 ? Bardziej interesuj± mnie te długie i mocne skręty, przy dużych prędko¶ciach. Wariaty nie wchodz± w grę...
Powrót do góry Go down
Szpargał

Szpargał


Liczba postów : 169
Registration date : 28/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime7/9/2007, 15:26

To nie tak do końca, taliowanie narty tego samego modelu jest zależne od jej geometrii i długo¶ci - im dłuższa będzie tym promień skrętu większy. Nie pamiętam dokładnie danych katalogowych, ale moje RC4 ma większy promień (chyba 12m) niż SL9. SL9 trochę mnie wkurzały bo zakręcały od razu pod górkę. Za to SL11 ma większy promień, ale zupełnie inn± geometrię i jest bardzo szybka przy zmianie krawędzi ale wymaga precyzyjnego prowadzenia i nie wybacza błędów, bo katapulta!
Najlepiej to samemu potestować różne modele, np. na Pilsku maj± najnowsze Fischery, Atomici chyba też. Dla mnie na razie optymalne s± umiarkowane slalomki - nie męcz± strasznie a można krótki skręt i długi pojechać. Ja wybrałem RC4 bo probowałem różnych i te mi najbardziej leżały. Może faktycznie spróbuj tych Atomów serii SX co Szulek pisał, choć one takie szerokie jakie¶... (na nasze błotniste stoki w sam raz :-))
Powrót do góry Go down
Szuler

Szuler


Liczba postów : 479
Age : 45
Location : Wołomin
Registration date : 04/09/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime7/9/2007, 17:45

Fakt że RC4 to bardzo dobra narta. W szczególno¶ci Worldcup RC. Niestety jest również bardzo droga. Taka narta kocha strome stoki, agresywne prowadzenie i aż płacze gdy się je zatrzymuje.
Wiesz Szpargał, to że s± trochę szersze to dla mnie akurat plus - lubię sobie zboczyć z trasy:) . Mogłyby być delikatnie lżejsze.
A które dokładnie RC s± w Twoim posiadaniu???
Wracaj±c do zagwozdki Kopca podtrzymuje moj± ostatni± wypowiedĽ co do taliowania. Je¶li szukasz nart do szybkiej jazdy po przygotowanych stokach to nie kupuj nart slalomowych. Owszem da się, ale po co? Podczas wolnej jazdy jest spoko, około 40-50km/h jest taka zabawa że nie można chcieć nic więcej. Jednak je¶li chcesz naprawdę szybko pojechać to na takim promieniu nie złapiesz wiatru w skrzydła.
Powrót do góry Go down
http://www.openspace.net.pl
Szpargał

Szpargał


Liczba postów : 169
Registration date : 28/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime7/9/2007, 19:04

Moje to RC4 Race SC aircarbon titanium FT frame 160cm taliowanie 116-65-98 promień 12m. Ufff!!!
Rocznika nie pamiętam (chyba 2005?), takie czarno-żółte.
Worldcupów ani SL11 z premedytacj± nie brałem, to s± najlepsze narty na jakich jeĽdziłem ale męcz±ce, jako jedyne nie da rady.
Też bym chciał mieć gigantki o promieniu R20, ale ja ¶migam głownie Czechy-Słowacja-Polska, niewiele jest tras na gigant :-(
Zreszt± jazda na krawędziach daje frajdę już na łatwym stoku, st±d slalomki rulezzz. No i łatwo się na takich radykalnych nauczyć czysto na krawędziach (ja byłem kiedy¶ na kursie u Ogorzałka, miałem Atomy 9.16, potem 9.12, te drugie rewelka!)
Powrót do góry Go down
Kopiec

Kopiec


Liczba postów : 419
Location : Warszawa k/Marek
Registration date : 10/08/2007

Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime8/9/2007, 20:06

Kurde...a kiedy¶ to sie brało 15 cm dłuższe niż wzrost i ognia do dołu...
Szpargał : a Pilsko kiedy¶ bardzo lubiłem, pomysl z testowaniem godny rozważenia. pogadamy jeszcze. A ciebie Szulek też pomęcze Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Empty
PisanieTemat: Re: Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?   Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jaka boazeria jest dzi¶ w modzie ?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» jaka lufa do draxxusa ??
» jaka butla? draxxus czy stako ?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
The Templars :: Inne rozrywki :: Boazeria rulezz-
Skocz do: